magazin
Az évi 15-20 filmet bemutató Mozinet célja, hogy olyan filmeket hozzon el a magyar mozikba, amelyek magas esztétikai értéket képviselnek, és…
továbbpodcast
Miért kudarc A feleségem története harmincezres nézőszáma? Miért álomszerű siker a Külön falkára eladott tízezer mozijegy? És miért múl felül minden…
továbbmagazin
Tavaly ősszel 10 hetes animációs producer képzés indult a MOME-n, amire az elsők közt jelentkeztem. 12 évnyi animációs szakírás után is kiderült,…
továbbmagazin
A Mozinet eleinte nem forgalmazó cégként működött, hanem lapkiadóként, innen nyergeltek át erre a területre. Történetük 1998-ra nyúlik vissza: film…
továbbhír
A Nemzeti Filmintézet fiatal alkotókat támogató Inkubátor Programjának 10 döntőse közül a szakmai zsűri április végén választja ki az 5 nyertest,…
továbbmagazin
A Mozinet a magyar és európai művészfilmek egyik legfőbb hazai forgalmazója, portfóliójukban többek között olyan nemzetközi sikerek is szerepelnek,…
továbbmagazin
A Mediawave-en megkezdett forgalmazási vita a Rátkai klubban folytatódott. A forgalmazók és a moziüzemeltetők összecsaptak: abban mindkét fél…
továbbhír
A 41. Magyar Filmszemle második napján, szerdán délután tartotta éves közgyűlését a Magyar Filmklubok és Filmbarátok Szövetsége a budapesti MOM…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié